close
چت روم
کدام آنتی ویروس؟

سایت تخصصی و تفریحی علم و فناوری

  چگونه آنتی ویروس مناسبی را انتخاب کنیم؟   در گذشته های نه چندان دور،شاید کمتر کسی به اهمیت امنیت درسیستم های کامپیوتری پی برده بود و می توان گفت هیچ تضمینی جهت برقراری محیطی به دور از تهدیدات رایانه ای وجود داشت. اما امروزه کمتر کسی جرات آن را دارد که بدون داشتن برنامه های ضد ویروس به اینترنت متصل شده یا به نقل و انتقال داده ها بین رایانه خود و دیگران بپردازد.   قبل از پرداختن به این موضوع، لازم است به توضیح مختصری در رابطه با ویروس ها، انواع آن ها و تکنولوژی به کار رفته در ساخت…

banner
بهترین بازیکن از نظر شما، کدام است؟


جستجوگر پیشرفتهیاهو

 

چگونه آنتی ویروس مناسبی را انتخاب کنیم؟

 

در گذشته های نه چندان دور،شاید کمتر کسی به اهمیت امنیت درسیستم های کامپیوتری پی برده بود و می توان گفت هیچ تضمینی جهت برقراری محیطی به دور از تهدیدات رایانه ای وجود داشت. اما امروزه کمتر کسی جرات آن را دارد که بدون داشتن برنامه های ضد ویروس به اینترنت متصل شده یا به نقل و انتقال داده ها بین رایانه خود و دیگران بپردازد.

 

قبل از پرداختن به این موضوع، لازم است به توضیح مختصری در رابطه با ویروس ها، انواع آن ها و تکنولوژی به کار رفته در ساخت برنامه های امنیتی بپردازیم.

 

ویروس ها در حقیقت چیزی جز برنامه های متداول کامپیوتری نیستند که به علت ماهیت مخرب خود به این نام خوانده می شوند. کار اصلی این برنامه ها تخریب فایل ها،برنامه های کاربردی و در بدترین حالت مختل نمودن سیستم عامل است. به طور کلی برنامه های مخرب به سه دسته ویروس ها و کرم ها،تروجان ها و برنامه های ساخت این گونه فایل ها تقسیم می شوند.ویروس ها نیز به نوبه خود دارای انواع مختلفی هستند. دسته اول ویروس های (ماکرو)بوده که از طریق پیوست شدن به مستندات ورد یا اکسل به نامه های الکترونیکی انتشار می یابند. دسته دوم فایل های اجرایی با پسوند (ای ایکس ای)  را هدف قرار داده و با باز شدن این برنامه ها،آن ها نیز شروع به گسترش در حافظه و آلوده کردن سایر فایل های اجرایی سیستم می نمایند. دسته دیگر تهدیدات امنیتی با مقیم شدن در حافظه، خود را مخفی نگه داشته و با در اختیار قرار دادن کلیه درخواست های آنتی ویروس از سیستم عامل،آن ها را فریب می دهند و به صورت بی رویه به استفاده از حافظه اصلی سیستم می پردازند. نوع دیگری از ویروس ها،کرم های اینترنتی نام دارند که مهم ترین ویژگی شان تکثیر سریع و بی رویه،بدون نیاز به برنامه های دیگر است. این فایل ها در اثر گسترش خود می توانند به اختلال در سیستم و به اصطلاح هنگ کردن آن منجر شوند.

 

نوع دیگری از فایل های مخرب تروجان ها نامیده می شوند که برخلاف سایرین اقدام به تکثیر خود نمی کنند و دارای رفتارهای متفاوتی در سیستم های گوناگون هستند. فعالیت اصلی این برنامه ها بلوکه کردن،اعمال تغییرات، پاک کردن اطلاعات در ارسال و دریافت فایل ها، نمایش پیام های مزاحم و راه اندازی مجدد کامپیوتر بدون اجازه کاربران است. دسته آخر برنامه هایی هستند که جهت ساخت انواع ویروس،تروجان و کرم ها به کار می روند. در حقیقت این نرم افزار ها به تنهایی خطرناک نبوده بلکه به دلیل ماهیت و عملکرد مخربشان جهت هک کردن و حملات اینترنتی، در این بسته بندی قرار گرفتند.

یاهو

 

 

برخی کاربران به محض مشاهده کوچکترین پیامی از آنتی ویروس تصور میکنند که کامپیوترشان مورد حمله قرار گرفته و آلوده شده است،در حالی که این تصور کاملا اشتباه است. در بحث مقایسه کیفیت و تکنولوژی به کار رفته در ساخت برنامه های امنیتی قسمتی به نام پیغام اشتباه وجود دارد که در برخی مواقع بیشتر از یک ویروس واقعی مشکل ساز شده و بیان گر درصد خطای هر آنتی ویروس می باشد.آنتی ویروس هایی مانند نورمان و پاندا نسبت به سایر نرم افزارهای مشابه دارای درصد خطای بالاتری می باشند. برای اثبات این که هر آنتی ویروسی دارای درصد خطایی می باشد،می توان به دو آنتی ویروس مختلف یک فایل کرک داد. خواهیم دید که یکی فایل را به عنوان تروجان و دیگری آن را یک برنامه جاسوسی تشخیص می دهد. همین امر بهترین مدعی برای اثبات  خطای آشکار کلیه آنتی ویروس ها می باشد. لازم به ذکر است پیدا کردن صرفا تعداد بیشتری از انواع ویروس، دلیل برتری یک آنتی ویروس نسبت به دیگری نیست و این موضوع کاملا بستگی به تکنولوژی به کار رفته در ساخت آن برنامه دارد.


شما می توانید ضمن مراجعه به سایت معتبر که در آخر متن آمده است بروید و مطالعه تست های دقیق و جامع انجام شده به صورت دوره ای روی هر محصول،پاسخ تمامی سوالات خود را در این زمینه را بیابید.


دقت نمایید هرچه تعداد فایل های پیدا شده به صورت اشتباه کمتر باشد،آنتی ویروس در این زمینه قوی تر عمل کرده است. لازم به ذکر است که تنها  درصد خطای هر آنتی ویروسی فاکتور مناسبی برای انتخاب یک آنتی ویروس نیست؛ بلکه باید به تاثیر سرعت بر روی سیستم، سرعت اسکن کردن، قدرت تشخیص بالا در انواع ویروس ها با حداقل درصد خطا،کم بودن حجم آپدیت و امکان ذخیره سازی آن ها بصورت آفلاین و همچنین باید با نسخه های مختلف ویندوز سازگار باشد.


شما در بخشی که می خواهم بگویم،می توانید آنتی ویروس مناسب کامپیوتر خود را انتخاب کنید.


آنتی ویروس ای وی جی حجم بالایی داشته و به دلیل کنترل دقیق برنامه ها،سرعت سیستم را کاهش می دهد. با این وجود فایل های آپدیت آن سبک بوده و از به روز رسانی آسانی برخوردار است.


آنتی ویروس اَوِست در نسخه جدید به رابط کاربری زیبایی مجهز شده و با دارا بودن حجمی مناسب،به سادگی آپدیت می شود.


آنتی ویروس اَویرا سرعت سیستم را کاهش نمی دهد، به سادگی غیرفعال شده و امکان آپدیت آن به صورت آفلاین نیز وجود دارد. در کل بر اساس تست های انجام شده آنتی ویروس اَویرا از رتبه بالاتری نسبت به نرم افزارهای اَوِست و ای وی جی برخوردار است.


 آنتی ویروس ای سِت از سبک ترین آنتی ویروس های دنیاست که به خاطر استفاده کم از منابع سیستم، حجم پایین فایل های به روز رسانی از محبوبیت خاصی برخوردار است.


 

آنتی ویروس کسپرسکی از قدرتمند ترین بسته های امنیتی است که به دلیل کنترل شدید فایل ها و برنامه ها در هنگام اجرا، سرعت سیستم را کاهش می دهد و برای کاربرانی که اتصال هایی مانند دیالوپ دارند به هیچ عنوان توصیه نمی شود. از طرفی دیگر فایل های به روز رسانی آن حجیم می باشد.

یاهو

 

 

 آنتی ویروس نورتون از قوی ترین برنامه های امنیتی بوده که در نسخه های جدید آن حجم آن کاهش پیدا کرده و سرعت سیستم را کاهش نمی دهد. از معایب آن می توان به دشوار بودن قابل اعتماد نمودن فایل ها و کنترل شدید فایل های فعال سازی برنامه ها اشاره نمود.


آنتی ویروس بیت دِفِندِر می تواند بسیاری از تهدیدات رایانه ای را شناسایی کرده و تنها ایراد آن حجم بالای این آنتی ویروس می باشد.


با توجه به این گفته ها آنتی ویروس مناسب کامپیوتر خود را انتخاب کنید. دقت کنید بعد از نصب هر آنتی ویروس آن را به روز رسانی کنید. چون هر روزه تعداد زیادی ویروس شناخته شده که بسیار خطرناک هستند.


 


 


www.av-comparatives.org


 

 


:: امتیاز: نتیجه : 5 امتیاز توسط 5 نفر مجموع امتیاز : 8

:: بازدید : 45
:: ارسال شده در: مطالب خواندنی و جالب , کدام آنتی ویروس؟ ,
:: مطالب مرتبط: طنز , افزودن گزینه Run به منوی استارت ویندوزهای ویستا و 7 , فعال کردن تم های مخفی ویندوز 7 , 12 کلید ترکیبی ویندوز 7 که احتمالا بلد نیستید!! ,
نویسنده
نویسنده : Mahdi Mahmoodi
تاریخ : [پنجشنبه 02 آبان 1392 ] [ 18:16]
تاریخ
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
آخرین مطالب ارسالی
مدیریت وبلاگ تاریخ : پنجشنبه 02 آبان 1392
حالت های مختلف زنان در زندگی تاریخ : یکشنبه 24 آذر 1392
بنر دوستان تاریخ : جمعه 22 آذر 1392
خاکسپاری تاریخ : دوشنبه 18 آذر 1392
سیگار (SMOKING) تاریخ : جمعه 15 آذر 1392
والپیپر کریستین رونالدو ۲۰۱۲ تاریخ : سه شنبه 21 آبان 1392
رونالدو برابر پسر اوزیل مغلوب میشود! (دانلود) تاریخ : سه شنبه 21 آبان 1392
کدوم؟ رونالدو یا مسی؟ تاریخ : دوشنبه 20 آبان 1392
دانلود ضربات کاشته لونل مسی تاریخ : شنبه 18 آبان 1392
دانلود دیریبل ها و حرکات نمایشی کریس رونالدو تاریخ : شنبه 18 آبان 1392
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
user
progress عضو شويد

نام کاربری :
رمز عبور :

progress فراموشی رمز عبور؟

progress عضویت سریع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
آمار مطالب آمار مطالب
کل مطالب کل مطالب : 22
کل نظرات کل نظرات : 8
آمار کاربران آمار کاربران
افراد آنلاین افراد آنلاین : 1
تعداد اعضا تعداد اعضا : 4

کاربران آنلاین کاربران آنلاین

آمار بازدید آمار بازدید
بازدید امروز بازدید امروز : 10
باردید دیروز باردید دیروز : 7
ورودی امروز گوگل ورودی امروز گوگل : 0
ورودی گوگل دیروز ورودی گوگل دیروز : 0
بازدید هفته بازدید هفته : 54
بازدید ماه بازدید ماه : 96
بازدید سال بازدید سال : 641
بازدید کلی بازدید کلی : 4,929

اطلاعات شما اطلاعات شما
آِ ی پیآِ ی پی : 3.80.218.53
مرورگر مرورگر :
سیستم عامل سیستم عامل :
RSS

Powered By
Rozblog.Com
Translate : RojPix.ir

Google

در اين وبلاگ
در كل اينترنت
کد جست و جوی گوگل
من فقط در رقابت با خود هستم. هدف من مغلوب کردن آخرین کاری است که انجام داده ام.